Svojemu hišnemu ljubljenčku verjetno želite ponuditi le najboljše, zato preudarno izbirate tudi hrano zanj. Seveda je izbira hrane v veliki meri odvisna od starosti psa, ne nazadnje tudi pasme. Na sploh pa velja, da lahko pse hranite tako s suho kot mokro hrano. V zadnjem času je zelo priljubljena tudi surova hrana za pse.
Verjetno ste že sami pri hranjenju živali opazili, da ji je mokra hrana za pse precej bolj pri srcu in da se je verjetno loti z večjo vnemo. Kljub temu pa bodite previdni pri doziranju. Že na začetku je treba pripraviti temeljit načrt, kako hraniti svojega kosmatinca.
Kombinacija mokre in suhe pasje hrane
Tako mokra hrana za pse kot tudi suha hrana s seboj prinašata prednosti ter slabosti. Posledično se lastniki hišnih ljubljenčkov vse bolj pogosto odločajo za kombiniranje obeh vrst hrane. Slednje je dobra rešitev, ki lahko prinese kar nekaj koristi.
Ko za mladiča psa pride čas, da preide na mokro hrano, bo njegovo telo na tovrstno spremembo pripravljeno. Sprememba se namreč lahko izvede učinkovito in hitro, zlasti brez kakršnih koli neprijetnih posledic.
Če psa hranite s suho in mokro hrano, vrsti ni potrebno mešati skupaj v eno skledo. Tudi ju ni treba dajati hkrati. Mokra hrana ma enake zahteve po vitaminih in mineralih kot suha hrana in je prehransko uravnotežena. Ena od največjih prednosti, ki jih ima suha pasja hrana, je ta, da se ne zmore pokvariti tako hitro, prav tako nima močnega vonja. Posledično je primerna, da jo postavite v skledo tudi skozi dan. Mokra hrana za pse pa se lahko živali postreže zvečer.
Primerna količina pasje hrane
Dejstvo je, da količina suhe pasje hrane ni enakovredna isti količini mokre hrane. Če si želite omogočiti enako količino energije ter hranil, psu dajte približno 3,5-krat manjšo porcijo suhe hrane v primerjavi z mokro. Če se pri obrokih izmenjujeta suha in mokra hrana za pse, morate omenjeno obvezno upoštevati, da boste lahko preprečili prekomerno hranjenje.
Ko vaš hišni ljubljenček zaužije določeno količino mokre hrane, se njegov želodec malo raztegne. Po manjši porciji briketov ima zato žival lahko občutek praznine, posledično pa takoj prosi za dodatno hrano. Nekateri lastniki oziroma skrbniki na teh točki preveč popuščajo in dodajajo nekaj hrane, pogosto tudi zelo velike porcije. Slednje pa za psa pomeni kalorije, ki jih njegovo telo v resnici sploh ne potrebuje. Posledično lahko povzročajo prekomerno težo živali oziroma debelost.